Kontakt

Wybierz temat RSS

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat elementów języka JavaScript zastosowanych w skryptach, skorzystaj z wyszukiwarki.

Zobacz również:

LINKI:
Przepisy
Gry dla dzieci

W tym miejscu znajdziesz odnośniki do stron znajomych oraz do stron tematycznie powiązanych z tematyką mojego serwisu.

RSS (Really Simple Syndication)

Za pomocą czytnika kanałów RSS możesz śledzić nowe wątki i artykuły zamieszczane w wybranych serwisach Internetowych. W jednym miejscu masz dostęp do danych z wielu źródeł. Informacja wyświetlana jest w postaci krótkich opisów oraz odnośnika prowadzącego do pełnej publikacji.

Co to jest RSS

RSS Służy do przekazywania nagłówków wiadomości. Oparty jest na języku XML. Każda strona www może mieć swój kanał (lub kilka kanałów) RSS. Kanały te mogą być odczytywane za pomocą tzw. czytników. Czytnik to program, który pobiera informacje publikowane w kanale, są to krótkie informacje (wstęp, zajawka) pełnego artykułu prezentowanego w serwisie oraz odnośnik do pełnego artykułu. Dane pobierane są na bieżąco, dzięki czemu użytkownik nie wchodząc na stronę wie czy były na niej jakieś zmiany i czy znajdzie tam coś interesującego. Jeżeli zainteresuje go krótki opis, wówczas klika na odnośnik i przeniesiony zostaje do pełnego aktykułu. W przypadku pobierania kanałów z różnych serwisów, można w jednym miejscu śledzić najnowsze publikacje pochodzące w wielu witryn.

Ponadto istnieje możliwość umieszczenia kanału RSS na własnej stronie jako listę nagłówków wiadomości z krótkim opisem i odnośnikiem do pełnej treści. W ten sposób powstanie coś na kształt informacji o nowościach na stronie. Aby to zrobić potrzebujesz odpowiedniego skryptu napisanego np. w jezyku PHP. Możesz również za pomocą wspomnianych skryptów umieścić kanały pochodzące z innych serwisów np. tematycznie powiązanych z Twoją witryną i prezentować ich opisy.
Copyright © Atom 2006